Zastrzeżenia dotyczące stacji Mierzyn-meteo

Poniżej kilka wyjaśnień i uwag o działaniu stacji Mierzyn-meteo
Stacja Mierzyn-meteo nie jest urządzeniem profesjonalnym. To urządzenie klasy PWS - czyli inaczej mówiąc - amatorskie, hobbystyczne.
Nie jest wykluczone, że kiedyś w przyszłości takie urządzenie się pojawi, ale jest to poważna inwestycja.
Z tego powodu wyniki podawane przez stację nie mogą być traktowane jako oficjalne dane meteorologiczne.


Działanie stacji jest uzależnione od dostawców usług "trzecich" - jak m.in. energia elektryczna, łącze internetowe. Powoduje to, iż nie jestem w stanie zapewnić w 100% ciągłości pracy stacji.
W razie dużego zainteresowania pracą stacji możliwe jest wyposażenie stacji w rozwiązania zwiększające prawdopodobieństwo niezakłóconej ciągłości pracy.


Serwis Weather Underground przechodzi od niedawna poważne przeobrażenia - tak w sferze organizacyjnej jak i technologicznej. Powoduje to, że już teraz obserwowane są zakłócenia w dostępności usług serwisu dla stacji PWS.
Staram się zniwelować skutki ewentualnych problemów z tym związanych (m.in. poprzez tworzenie własnego programu do gromadzenia i prezentacji danych), ale to może zająć nieco czasu.

Urządzenie wymaga okresowych konserwacji, przeglądów, czeka je zima i test gorszych warunków pracy. Postaram się w miarę możliwość dbać o bezawaryjną pracę stacji, ale proszę o wyrozumiałość.


Serwis Mierzyn-meteo będzie udostępniał nowe i zmodernizowane usługi prezentacji danych w miarę możliwości czasowych i oczekiwań użytkowników.
Docelowo działanie serwisu Mierzyn-meteo ma zostać włączone w usługi projektu Mierzyn.PL.